Elektros skydelių surinkimas yra procesas, kurio metu elektrikas surenka ir sujungia skydelio komponentus taip, kad skydelis veiktų tinkamai ir saugiai. Tai gali apimti:

  1. Skydelio dėžės paruošimą – paprastai skydelis yra montuojamas ant specialaus pagrindo ir įtvirtinamas varžtais ar kita tvirtinimo sistema. Prieš pradedant surinkimo procesą, reikia paruošti šią dėžę. Įvadiniai skydeliai būna dviejų rūšių- virštinkiniai arba įleidžiami. Jeigu yra galimybė, gražiau atrodo įleistas į sieną- sudaro lygią plokštumą, privesti laidai paslepiami sieninėje dalyje. Jeigu toks skydelis gadina estetinį vaizdą, galima į pridengti paveikslu ar kitokiu lengvai nuimamu daiktu.Virštinkiniai skydeliai dažniau montuojami lauko sąlygomis, drėgnose, dulkėtose patalpose. Jie būna pažymėti apsaugos laipsni IPXX
  2. Skydelio komponentų paruošimą – tai apima surinkimo dėžutėje naudojamus komponentus, tokius kaip jungikliai, saugikliai, jungtys, laidai, kontaktoriai ir kt. Komponentai turi būti tiksliai paruošti,tarpusavyje suderinti, kad būtų galima juos tinkamai sumontuoti į skydelį. Toks skydelio surinkimas reikalauja kvalifikuoto elektriko žinių, patirties ir kruopštumo. Prastai surinktas skydelis ateityje sukelia aptarnavimo problemas, dažnesnį elektros tiekimo sutrikimą, gaisro židinį. Dėl nekokybiško sujungimo darbų, prijungti prietaisai laikui einant sugenda. Tai gali kartotis, kol yra aptinkama priežastis. Atsakingai surinktas skydelis atrodo estetiškai, tarnauja patikimai.
  3. Spalvotų atžymų markiravimas – tai būtina surenkant sudėtingesnes schemas, kai komponentai yra sužymimi spalvomis, kad padėtų sumontuoti juos teisingai. Pavyzdžiui, tai gali būti skirtingi laidų spalviniai žiedai.
  4. Skydelio testavimą – po surinkimo skydelis turi būti išbandytas, kad įsitikintume, jog jis veikia tinkamai ir atitinka visus saugos standartus. Tai gali apimti įtampos matavimus, laidų ryšio tikrinimą, Prietaisų tinkamo funkcionalumo testavimą ir t.t.